דמוקראטון תשע"ט – תלמידי י5 חוקרים את דילמת "סל התרופות"

דמוקראטון הנו מיזם חינוכי ערכי המקיף את כל בתי הספר של רשת עמל ומשלב אינטראקציה בין כל מגזרי החברה הישראלית, מומחים מהקהילה ואנשי חינוך. התלמידים מקיימים  תהליך רחב היקף, בו עוסקים בהרחבה בליבון הדילמות, תוך התמודדות עם משימות המובילות אותם ללמוד ממגוון מקורות ולייצוג הידע בדרכים מגוונות.

 

תלמידי י5 התמודדו בהובלת המורה לאזרחות שקד הכט ובלווי הרכזת החברתית אסתי זמיר בדילמת "סל התרופות" וחלוקתו.

התלמידים עובדים יחד עם תלמידי הרב תחומי כעביה ועם תלמידי הרב תחומי פתח תקווה.

כל הכבוד לשקד, לתלמידים ולמחנך יובל על הרצינות אותה הפגינו בהתמודדות עם דילמה סבוכה שגם גדולים וטובים מתקשים להתומדד עימה.  

דמוקרטון 2019 ברשת עמל 250 תלמידים, נציגי 47 בתי ספר ברשת עמל מכל חלקי הארץ, הגיעו אל מרכז רבין לאירוע השיא של פעילות הדמוקרטון 2019. התלמידים הגיעו לאחר תהליך למידה ארוך ומשמעותי בו עסקו כנבחרת המורכבת משלושה או ארבעה בתי ספר בסוגיה אזרחית שנויה במחלוקת, ובנו קופסאות בריחה ברוח אותה הסוגיה. התלמידים פיצחו את קופסאות הבריחה וערכו סיור במרכז רבין בדגש על דילמות בפניהן עמדו מנהיגים בישראל. חגיגת הדמוקרטיה הגיעה לשיאה בהדמיה של ועדת שרים לענייני חקיקה, אשר דנה בהצעת החוק- “הזכות להישכח באינטרנט”. לאחר ששמעו טיעונים ובעד ונגד הצעת החוק, התקיימה הצבעה אלקטרונית בנושא. רשת עמל רואה בתלמידים שלה שותפים מלאים לעשייה ולאחריות לעתידה של החברה בישראל וקוראת להם:”בואו נשלב ידיים ונבנה חברה של אנשים טובים ומקום שטוב לחיות בו”

Gepostet von ‎עמל- הרב תחומי‎ am Dienstag, 26. März 2019

 

 

דף הפייסבוק של התחרות

 

 

♡♡רב תחומי עמל חדרה עם קופסת הבריחה העתידית שלנו♡♡