הדלקת המשואות חדרה תשפ"ב – יעל מלר,רועי צוהר בשם אביו קלמן צוהר ז״ל

לתפארת העיר חדרה! 🇮🇱
את חגיגות יום העצמאות פתחנו כמיטב המסורת בטקס הדלקת המשואות המרגש.
עשרה מתושבי העיר שנבחרו השנה להדליק את המשואות על תרומתם המשמעותית לחינוך בעיר חדרה ולתושביה: אופיר רוזן, אלי עמיר, אמיר צולמן, יוכי משל, בועז איתן, יעל מלר, פאני בלדב, סיגלית יעקובי, רועי צוהר בשם אביו קלמן צוהר ז״ל ועידו הרניק בשם סבתו ברוריה שבתאי.
חדרה מודה לכם ומוקירה אתכם 💙🤍
צילום: שלומי גבאי
חדרה גאה בכם! 🇮🇱

אלו מדליקי המשואות שנבחרו בזכות תרומתם לחינוך בעיר חדרה ויפתחו מחר את אירועי חג העצמאות בעיר:

אופיר רוזן – הקים את "סטודיו במה", המהווה מרכז לאמנויות לילדים, לנוער ולמבוגרים. סטודיו שהפך להיות מפעל חיים חברתי וחינוכי בחדרה מזה 20 שנה וגידל מתוכו מחזאים, כותבי סדרות, במאיים ומפיקים.

אלי עמיר – מורה, מחנך ומנהל חטיבת הביניים וממקימי הקמפוס תיכון חדש בית אליעזר. במשך קרוב ל-30 שנה, הביא אלי את בית הספר להישיגים פורצי דרך בזכות כישוריו ויחסו המיוחד לתלמידיו ולצוות החינוכי.

אמיר צולמן – בן 19 בסך הכל, הקים את תנועת הנוער "עוז" לגילאי א-ג במטרה להעניק חינוך חברתי ערכי ומשמעותי לילדים כהכנה לכניסתם לתנועת הנוער "בני עקיבא". יו"ר מועצת הנוער העירונית לשעבר ופעל רבות למען הנוער בעיר בתקופת הקורונה.

יוכי משל – עוסק בהדרכה, בהוראה ובתנועות הנוער לאורך כל חייו. מעלה על נס ומטמיע את המורשת של מייסדי חדרה, אתריה ההיסטוריים וערכי הטבע שלה. מביא לעיר חדרה מורי דרך מכל רחבי הארץ להשתלמויות בשביל ישראל החוצה את חדרה, באתריה הירוקים וההיסטוריים.

בועז איתן – יו"ר עמותת "שירז" – למען הזאטוטים ע"ש שירז בתו ז"ל. העמותה דואגת למתן ארגז כלים עשיר למטפלות במסגרות החינוכיות החל מגיל לידה ועד שלוש במטרה ליצור אקלים מיטבי במעונות ובפעוטונים.

יעל מלר – יעל עוסקת בהוראה למעלה מ-34 שנים תוך דגש על הקשר המשמעותי בין הורים, מורים ותלמידים. חינכה וריכזה את מקצוע המתמטיקה בבית ספר הגורן ובבית הספר אחד העם ומרכזת כבר 3 שנים בהתנדבות את כיתת הוותיקים שאליה נוהרים עשרות רבות של פנסיונרים כדי ללמוד ולהעשיר את ידיעותיהם.

פאני בלדב – אשת חינוך וסייעת של החינוך מיוחד מזה 28 שנים. בשש השנים האחרונות פאני עובדת בגן ילדים עם עיכוב התפתחותי. לפני כשנתיים, יחד עם הגננת מירי רוזנטל, זכו השתיים בקרן לעידוד יוזמות חינוכיות מיוחדות והקימו מרכז לקידום מיומנויות קהילתיות בגן.

סיגלית יעקובי – מזה 27 שנים במערכת החינוך, היא מנהלת מוערכת של ביה"ס "צליל" לחינוך מוזיקלי שזכה בפרס החינוך המחוזי לשנת תש"פ ויו"ר הסתדרות המורים חדרה-שומרון. מטפחת את הניגון האישי בכל תלמידי בית סיפרה, תוך זיהוי ואיגום משאבים ומקדמת את החינוך בחדרה למצוינות.

רועי צוהר – בשם אביו קלמן צוהר ז"ל: קלמן היה מנהל בית הספר למדעים ואומנויות והיוזם למעבר של בית הספר למקומו הנוכחי, ובכך אפשר קליטתם של מאות מתלמידי חדרה והטביע את חותמו בפיתוחו של בית הספר והפיכתו למקור חינוכי, גאוות העיר.

עידו הרניק – בשם סבתו ברוריה שבתאי. הייתה מורה, סגנית ומנהלת בית הספר אחד העם במשך 32 שנה. חינכה דורות של ילדי העיר והמשיכה להתנדב לאחר פרישתה לגמלאות שנים רבות לרווחת העולים החדשים ואוכלוסיות חלשות.

טקס הדלקת המשואות יתקיים בבמה בערב יום העצמאות, בבמה ברחבת העירייה בשעה 20:00

צילום: שלומי גבאי 

פחות