הנדסת חשמל בקרה ואנרגיה

לקישור לחדר הזום בבית הפתוח לחץ כאן

הנדסת חשמל בקרה ואנרגיה

דמיינו לרגע את עולמכם ללא אספקת חשמל. אין ספק שתתקשו בכך. קצת קשה לקלוט את החיים ללא חשמל מאחר שהתרגלנו אליו, ואנו רואים את קיומו כדבר מובן מאליו. נסו אם כן להיזכר באחת מהפסקות החשמל שקרו בביתכם. למעשה, כל הבית משתתק: אין אור בחדרים, המחשב אינו פועל, מכשירי החשמל השונים אינם יכולים לעבוד, אפילו הכיריים, שפועלים באמצעות גז, אינם ניתנים להפעלה מהירה כי ניצוץ ההפעלה הוא חשמלי. הפסקת החשמל משמעותית יותר בתחום הציבורי והתעשייתי: הרמזורים מפסיקים את פעולתם, ופקקי התנועה "חוגגים", תאורת הרחוב אינה פועלת, המעליות נתקעות בין הקומות. בקיצור, מאוד לא נעים. בתחום התעשייתי מושבתות מכונות הייצור במפעלים, והדבר עלול לגרום לנזק כלכלי אדיר. כפי שכבר הבנתם, החשמל הפך לחלק משמעותי בחיינו מלאי הטכנולוגיה. בלעדיו האדם המודרני ממש "אבוד", ולכן ברורה חשיבותם של האנשים העוסקים בייצור, באחזקה ובתיקון מערכות החשמל השונות.

כתלמיד, הנמצא בשלב בחירת כיוון, שיתווה את דרכו בחיים, אתה נמצא, בוודאי, בהתלבטות לא קלה. מצד אחד אתה מחפש מקצוע מעניין, שיש לו ביקוש כעת, ומצד שני אתה עומד לצאת לשוק העבודה רק בעוד מספר שנים. המקצועות שאנו מציעים לך משלבים מספר יתרונות שלא תמצא במקצוע אחר בבית הספר:

 1. מקצועות החשמל והאלקטרוניקה מבוקשים כיום, ועומדים בראש סולם השכר במשק הציבורי. מאחר שהם מקצועות בסיס (לא ייתכן מפעל ללא חשמלאי או טכנאי), הם יהיו מבוקשים גם בעתיד.
 2. תוכל להמשיך ללמוד במכללה במסגרת העתודה הטכנולוגית. הלימודים במכללה יעניקו לך תואר הנדסאי.
 3. בית ספרנו מאומץ על ידי חיל האוויר, ובמסגרת פרויקט "שחק" מובטח לסטודנטים שירות בחיל האוויר. כמו כן, אנו שומרים על קשר עם מיטב החברות הטכנולוגיות הקיימות בשוק, וביניהן "אינטל", "ניסקו", "קצנשטיין אדלר", "מפעלי נייר" ועוד.
 4. ממוצע ההצלחה במגמות החשמל והאלקטרוניקה בבית ספרנו הוא מבין הגבוהים בארץ.
 5. כתלמיד במגמות החשמל והאלקטרוניקה תזכה לעזרה אישית, הניתנת חינם על ידי הסטודנטים במכללה. זהו יתרון שלא תמצא בשום מגמה אחרת!
 6. רבים מבוגרינו משתלבים בתעשייה ובצבא, וזוכים להערכה רבה. בין בוגרינו תמצא אנשי מפתח רבים העובדים בחברת החשמל ובמפעלי היי-טק שונים.
 7. ישנה אפשרות להמשך לימודים להנדסה תוך הכרה בלימודים קודמים וקבלת בונוסים במקצועות שנלמדו ברמה מוגברת.
 8. שיטות ההוראה במגמה מתקדמות מאוד, והתלמידים זוכים לשיעורים מעניינים. המורים נעזרים באמצעי המחשה מגוונים כגון: מצגות, הדגמות מעשיות, ביצוע פרויקטים והתנסות מעשית.
 9. במסגרת לימודיך תלמד 10 יח"ל שיאפשרו לך להתקבל ללימודי המשך במכללה.

רמת הלימודים: 10 יחידות לימוד

בתכנית הלימודים

במסגרת הלימודים תלמד מספר מקצועות:

תורת החשמל – קבלת מושגי יסוד בחשמל: מתח, זרם, התנגדות, הכרת מעגלים חשמליים ופתירתם, הכרת תופעות שונות של זרם ישר וזרם חילופין.

מיתוג – למידת כללי היסוד של מקצוע הבקרה והבסיס לבקרים המתוכנתים.

מערכות הספק – הכרת כללי התכנון של מתקן חשמלי, כללי בטיחות, הגנה נגד התחשמלות. תכנון פרוייקט העוסק בתכנון חשמל תעשייתי לדוגמא: מסעדה, קונדיטוריה, מסגריה, נגריה וכו'.

 

 

 

המרת אנרגיה – למידה כיצד פועל מנוע חשמלי וכיצד פועלים מכשירים חשמליים שונים.

לימודי מעבדה וסדנא – הרכבת מעגלים ביתיים, מעגלים הכוללים מנועים, נורות ומערכות בקרה מתוחכמות.

במהלך הלימודים התלמיד יתכנן מערכת חשמל בגודל חיבור של A80X3 שתכלול חישוב, שרטוט, בחירת הגנות ושטחי חתך.

למי מתאים להצטרף למגמה?

הלימודים מצריכים רמה גבוהה במתמטיקה ובאנגלית. יתקבלו תלמידים בהקבצות א' ו – ב' בעלי ציונים טובים.

אם אתם תלמידים טובים בעלי הישגים גבוהים, אנו קוראים לכם לבוא להתרשם ולהירשם. השגרירים הטובים ביותר שלנו הם התלמידים במגמה. בואו לשוחח איתם בהפסקה, ואין לנו ספק שתקבלו מהם המלצה חמה ללמוד במגמת החשמל או במגמת אלקטרוניקה ומחשבים. היבט נוסף ומשמעותי בשיקוליך ללמוד במגמת החשמל הוא האפשרות להמשיך בלימודי העתודה הטכנולוגית בכיתות י"ג ו- י"ד תוך דחיית השירות הצבאי. למסיימים מסלול זה מוענקת דיפלומה של הנדסאי חשמל. המכללה נמצאת בקשר עם חיל האוויר, ורבים מהסטודנטים לומדים במסגרת פרויקט שח"ק. פרויקט זה מבטיח לסטודנט כי ישרת בחיל האוויר באחד מהמקצועות הטכנולוגיים המובילים, וכן מעניק לו מלגת לימודים משמעותית.

לסיכום, בחירה בלימודי מגמת החשמל מאפשרת לשלב לימודים מעניינים ומרתקים עם מקצוע חשוב ומבוקש מאוד הנמצא בראש טבלת השכר במשק.

רכז המגמה: ראובן סופר reuvensof@walla.co.il

נייד: 054-9933069

צוות המורים

 • ראובן סופר

  רכז מגמת אלקטרוניקה וחשמל
 • אופק כהן מורן

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • אורן משה

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • בוחבוט אלכס

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • בגו יונתן

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • בכור עמית

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • בשארי יקיר

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • גאלי ליאור

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • דרורי עמי

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • משולם גדי

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה
 • קעדן תייסיר

  מורה לחשמל ואלקטרוניקה